logo

Sbíráme zkušenosti na soustředění UEG

Na letošní mezinárodní camp UEG letos vyrazila juniorka Veronika Vomáčková. Hned po její příjezdu jsme jí vyzpovídali, jak se jí na soustředění líbilo…  

UEG camp gymnastického aerobiku se uskutečnil ve dnech 14. 7. – 20. 7. v Itálii ve městě Latina. Campu se zúčastnili sportovci z různých zemí, například z Ruska, Švédska, Litvy, Portugalska, Řecka, Francie… a samozřejmě i sportovci z pořádající země Itálie. Mezinárodní atmosféra stoupla ještě výše, když jsme mohli načerpávat zkušenosti od známých trenérů z jednotlivých zemí. Některá odpoledne jsme si zpříjemnili i u moře. Pobyt byl zakončen předvedením sestav, které jsme se za týden naučili. V mém případě se jednalo o mezinárodní Group (Litva, Švédsko, Česko). 

 

Tento camp se mi velice líbil a na památku jsem si odvezla krásný diplom a nezapomenutelné zážitky. Pokud to bude jen trochu možné, ráda bych se soustředění zúčastnila i příští rok a i to všem vřele doporučuji :).

Zároveň bych chtěla poděkovat mému klubu Corridooru, že jsem dostala příležitost se tohoto campu zúčastnit.  

Moje zážitky si můžete prohlédnout na mém Instagramu: @v.vomackova.

A ještě několim otázek:

Jak se ti na Campu líbilo? Na campu se mi líbilo moc! 

Co ti tento týden přinesl? Co nového ses dozvěděla?

 Tento týden mi přinesl mnoho nových zkušeností, zážitků, kamarádů nejen z České republiky, probourání jazykové bariéry a ostychu, přiučení se novým jazykům a především vytvoření nových cílů pro moji další aerobikovou budoucnost. 

Dozvěděla jsem se, jaké průpravy předchází pro uskutečnění různých prvků, jaké jsou tréninky v různých zemích a tak dále. 

Jaké máš plány na zbytek prázdnin?

Celé prázdniny chodím na brigádu, protože ve školním roce je to pro mě prakticky nemožné. Teď se chystám na 14 dní na Corridoorové soustředění na Malou Skálu, ale ještě před tím začnu připravovat svoji první singlovou sestavu na FIG, s kterou bych se chtěla poprvé představit na MČR v březnu 2020. Také začne né tolik příjemná příprava na začátek školního roku, což mi připomělo, že už bych měla také oprášit hudební nástroje, na které hraji. 

A co tě čeká po prázdninách? Kam chodíš do školy?

Po prázdninách mě čeká nástup do druháku a s ním i spousta testů a učení. Chodím na střední pedagogickou školu v Praze. Mimo školy mě čekají také tréninky a začátek podzimní sezóny, ve které se uskuteční poslední dva závody poháru federací. V tomto poháru bychom se s holkama rády umístily na některé z medailových příček. 

Trénuješ aerobik skoro každý den. Jak zvládáš školu?

Někdy to není úplně lehké, ale nejlépe se mi učí, když jedu ve vlaku nebo mám po tréninku a čekám třeba na autobus. Myslím si, že na to, že mám trénink skoro každý den, zvládám školu na jedničku :)). Teď jsem dokončila první ročník se dvěma dvojkami a jednou trojkou. Hold matematika nikdy nebyla a asi nikdy nebude mojí silnou stránkou. 

A máš nějaké volno? A co děláš, když nic nemusíš?

Volno moc nemívám. Tréninky mám v Praze, takže přijíždím domů převážně ve večerních hodinách. Když mám volno, tak jsem ráda, že můžu být doma a užívat si s společné chvíle s mojí rodinou. 

Děkujeme Verče za rozhovor a přejeme krásné prázdniny!

Aktuality
gymnastika
Přidej se k nám!