logo

POSLEDNÍ ZÁVOD CORRIDOORU V ROCE 2018

V listopadu se konal, pro náš sportovní oddíl Corridoor, poslední závod roku 2018. Čtvrté kolo Poháru federací (závod České a Slovenské gymnastické federace) hostila Bratislava. Na závěr sezóny jsme přihlásili pouze tři závodnice. Sabinu Juránkovou (IW – individual ženy AG1), Sabinu Drapákovou (IW – individual ženy AG2) a Terezu Kudláčkovou (IW – individual ženy SENIOR). Všem třem dívkám se toto finálové kolo povedlo ještě lépe než závody předchozí. Sabina Juránková obhájila své 1. místo (s výkonem 18,60 b.) a díky tomu přidala i vítězství v celé sérii Poháru federací 2018. Sabča tímto posledním závodem krásně ukončila své působení v kategorii starších žákyň (AG1). O kategorii starší týmová kolegyně Sabina Drapáková se z druhého místa posunula na stupínek nejvyšší a na finálovém kole Poháru federací získala 19.25 bodů a tím i zasloužený zlatý pohár. Skóre si vylepšila i nejstarší závodnice Corridoor týmu Tereza Kudláčková. Po bronzové příčce, kterou obsadila v Praze se jí podařilo v Bratislavě vybojovat 19,35 bodů a tím i druhé místo. Navíc si Terka odvážela pohár i za 3. místo v konečném pořadí Poháru federací 2018. (Můžete nás sledovat na YOUTUBE, kde nejdete i fotky a videa z tohoto závodu.)

Nejen těmto třem závodnicím, ale všem jejich týmovým kolegyním, které se již připravují na novou sezónu, patří velký obdiv. Přesně před rokem jsme přestoupili z organizace FISAF pod gymnastickou organizaci FIG. Pro všechny naše závodníky a jejich rodiče to byl velký krok a velké rozhodnutí, protože přešli pod světovou organizaci s obrovskou konkurencí a velmi odlišným přístupem jak v hodnocení, tak i v pojetí závodní sestavy. Daly se v podstatě na nové sportovní odvětví. Před naše mladé závodníky jsme postavil výzvu. A oni, s většími či menšími obavami, do toho šli. Učí se nové věci a postupují vpřed mílovými kroky. Snažili jsme se udělat maximum pro to, abychom uspěli a ono se to povedlo.

My trenéři jsme na naše závodníky moc hrdí. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci oddílu a letošní výsledky a snahu dostat ze sebe maximum. Děkujeme i rodičů za podporu a důvěru.

Za Corridoor tým trenéři Eliška a Jakub Strakošovi

Aktuality
gymnastika
Přidej se k nám!